Torty urodzinowe dla dzieci

 

tort zamek i księżniczka

tort zamek i księżniczka

Torty urodzinowe dla dzieci

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość z Nas nie wyobraża sobie urodzin bez tortu, zwłaszcza jeżeli chodzi o urodziny naszego dziecka. W sklepach cukierniczych możemy znaleźć kreatywne torty urodzinowe, które są prawdziwymi dziełami sztuki cukierniczej. Niektóre z tortów są tak piękne, aż żal jest je pokroić.

Jeżeli sami nie mamy żadnego ciekawego pomysłu na oryginalne torty, to oczywiście jak w większości przypadkach z pomocą przychodzi nam Internet. Tutaj bez żadnego większego problemu znajdziemy mnóstwo ciekawych inspiracji, przydatnych porad oraz oryginalnych pomysłów na efektywne smakołyki. Zamiast tortu możemy również pokusić się o smaczne babeczki, albo ciasteczka, które w cukierniach cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Dla małych dzieci w wieku od 3 do 12 lat najmodniejsze są torty, które przypominają ulubione zabawki, albo bohaterów z bajek i komiksów. U starszych dzieci do 18 roku życia największą popularnością z kolei cieszą się torty, które odzwierciedlają hobby solenizanta. Tutaj bardzo często można znaleźć torty przypominające samochody, albo motocykle. Wśród chłopców bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również torty, które przedstawiają herby ulubionych zespołów piłkarskich. Z kolei w przypadku dziewczynek bardzo dużą popularnością cieszą się torty z podobiznami ulubionych piosenkarzy i aktorów.

W 2014 roku najpopularniejsze smaki tortów według cukierni to: czekoladowo-śmietankowy, czekoladowy, cytrynowo- wiśniowy, orzechowy oraz waniliowy. Nieco mniejszym zainteresow aniem cieszą się torty owocowe, pistacjowe, truskawkowe, kajmakowe, jagodowe i brzoskwiniowe. Jak widać smaków jest naprawdę bardzo wiele i jest w czym wybierać.

Klasyczne torty urodzinowe składają się najczęściej z bardzo delikatnych cienkich rolad biszkoptowych oraz lekkiego kremu. W przypadku tortów dla dzieci warto upewnić się w cukierni, czy nasz tort nie będzie zawierać alkoholu. Jeżeli chcemy kupić dobry tort to warto zadbać również o to, aby nie był przesadnie słodki, dzięki czemu można zjeść go stosunkowo dużo bez żadnych nieprzyjemnych konsekwencji w postaci mdłości.