Przyjęcia urodzinowe dla dzieci

tort z żółwikiem

tort z żółwikiem

Kinder party w Polsce cieszą się z dnia na dzień coraz większym zainteresowaniem i moda ta najprawdopodobniej będzie rozkwitać w kolejnych latach. Podczas dziecięcych przyjęć, rodzice pozwalają swoim pociechom na zdecydowanie więcej swobody niż na co dzień. Należy jednak pamiętać, że podawanie popularnych łakoci typu: chipsy, czy gazowane napoje nie są dobrym rozwiązaniem. Jeżeli chcemy sprawić naszym milusińskim naprawdę słodką niespodziankę, która nie odbije się znacząco na ich zdrowiu, możemy sięgnąć po smaczne ciasteczka warszawa.

Wśród ciasteczek dla dzieci największą popularnością cieszą się obecnie Muffinki. Są to pyszne, niewielkie babeczki, które oprócz niesamowicie słodkiego smaku, posiadają również puszystą konsystencje i piękny wygląd, co sprawia oczywiście, że nasze dzieci bardzo chętnie po nie sięgają. Muffinki możemy dodatkowo ozdobić kolorowym lukrem i jadalnymi groszkami i koralikami.

Na przyjęciach urodzinowych sprawdzą się również popularne naleśniki, za którymi przepadają chyba wszystkie dzieci. Naleśniki mają tą wielką zaletę, że nie musimy ich przyrządzać na ostatnią chwilę i można je podawać z wieloma dodatkami w postaci dżemów, wiórków czekoladowych, owocowych serków, czy polew.

Jak łatwo się domyśleć jeżeli chcemy, aby nasze przyjęcie urodzinowe było udane, muszą pojawić się również torty urodzinowe dla dzieci. W dzisiejszych czasach tort ze świeczkami to nieodłączna część urodzin. Warto pamiętać jednak, aby nasze urodzinowe torty dla dzieci były przygotowane odpowiednio do wieku dziecka. Wśród maluszków najlepiej zamówić lekki śmietankowy tort z jakąś ciekawą inspiracją, która naszemu dziecku przypadnie do gustu. Starsze dzieci zdecydowanie bardziej przepadają za tortami czekoladowymi, które dodatkowo ozdobione są całą masą owoców.

Jeżeli chcemy zadbać o zdrowie naszego dziecka, możemy również zamówić specjalny tort ekologiczny, który wykonany jest bez żelatyny i proszku do pieczenia. Tort ten najlepiej podawać z świeżymi owocami, trzeba tylko pamiętać, że musi być on bardzo szybko zjedzony. Tort wykonany z bitej śmietany i serka mascarpone z pewnością przypadnie do gustu naszym pociechom i jest wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego tortu.