Q&A

Q&A

Czyli kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

icon add white icon less white Ile wcześniej muszę zamówić tort?

Torty najlepiej zamawiać 2 tygodnie wcześniej, a w niektórych miesiącach nawet 3 tygodnie wcześniej. Gdy nasz kalendarz się wypełni nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej zamówień i odmawiamy. Poza tortami weselnymi nie ma potrzeby zamawiania tortu 5 i więcej tygodni wcześniej.

icon add white icon less white Czy jak dzisiaj odbiorę tort , to wytrzyma w lodówce do jutra?

W lodówce, bez krojenia, tort zachowuje świeżość do 7 dni. Im dłużej tort stoi, tym jest smaczniejszy.

icon add white icon less white Czy tort będzie identyczny jak na zdjęciu?

Kiedy jestem na szkoleniu, w którym uczestniczy 10 osób, i uczymy się jednego kwiatka, każdy z nich będzie troszkę się różnił, bo każda ręka robi „to samo” trochę inaczej. Zdjęcie tortu z innej cukierni może być dla nas inspiracją, możemy starać się zrobić tort jak najbardziej zbliżony do oryginału, ale musimy tez mieć pole do artystycznej kreacji, lub np pracować innymi technikami niż jakaś cukiernia z Chin, która specjalizuje się wyłącznie w jednym rodzaju dekoracji. Dlatego też nie odtwarzamy tortów z cukierni z całego świata 1:1

icon add white icon less white O której godzinie mogę odebrać tort, czy można wcześniej, czy można później?

Każdy klient sam skazuje godzinę odbioru tortu, uwzględniając godziny otwarcia pracowni. Nikomu nie narzucamy nic z góry. Jako że zazwyczaj mamy więcej tortów, dostaw, itp niż jeden, dlatego odbiór zamówienia jest o godzinie wpisanej w formularzu.Proszę nie przyjeżdżać poza ustalonymi godzinami, tort nie będzie gotowy lub pracownia może być zamknięta.

icon add white icon less white Jaka jest średnica, waga, wysokość, szerokość, promień, obwód, długość, odległość od słońca, księżyca i z jaką prędkością można jeść tort?

Nie ważymy tortów. Wielkość tortu uzależniona jest od ilości porcji, które można z niego wykroić, więc jeśli tort jest na 15 osób, to będzie miał średnicę dopasowaną do tej ilości osób, zazwyczaj + 2 porcje. Wysokość piętra to ok 12 cm. Takie pytania zadają zazwyczaj klienci, którzy szukają toru o największej średnicy i najniższej cenie. Z doświadczenia wiemy, że odpisywanie na takie maile to strata czasu, i nie polecamy naszych wyrobów osobom kupującym torty na metry.

icon add white icon less white Czy robimy torty wegańskie, bez jajek, glutenu, laktozy?

Robimy

icon add white icon less white Czy można zamówić same dekoracje bez tortu?

Dekoracje sprzedajemy tylko z tortem. Nie wykonujemy figurek, wydruków na opłatku na zamówienie.

icon add white icon less white Czy robimy projekty tortów?

Wyłącznie przy tortach weselnych, firmowych i powyżej 100 osób.

icon add white icon less white I na koniec NAJWAŻNIEJSZE pytanie, mianowicie „Gdzie będzie napis na torcie?”.

Umiejscowienie napisu zależy od kompozycji całości, i najczęściej decydujemy o tym w momencie dekorowania tortu, więc niestety na tydzień lub dwa przed odbiorem NIE WIEMY gdzie będzie napis na torcie.

tort weselny szaro pomaranczowy 1
tort korona na 50 urodziny scaled 4
tort olaf frozen scaled 1