torty komunijne

 

Różne okazje wymagają różnej oprawy. Tort jest rzeczą, którą dość trudno dobrać do okazji, ze względu na to, że wpasowuje się w różne kategorie – jako element dekoracji, a także jako danie. Ważne więc, aby był zarówno piękny jak i smakował wszystkim. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy trzeba zorganizować spotkanie rodzinne z okazji chrztu lub komunii dziecka. W przypadku obu tych uroczystości, towarzystwo na przyjęciu jest mieszane. Powstaje więc dylemat: co wybrać?

Tort na chrzciny i tort na komunię powinien wyglądać szczególnie zachęcająco, jeśli ma pełnić rolę kulminacyjną. Warto skorzystać z usług cukierni, które mają do zaoferowania oryginalne dekorowanie ciast. To sposób na to, aby ciasto było jedyne w swoim rodzaju. Wiele cukierni ma swoje strony internetowe, a wraz z nimi portfolio, gdzie rodzice mogą zorientować się, jak chcą by wyglądał tort. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby również samo dziecko wyraziło swoją opinię. Cukiernie chętnie przyjmują indywidualne zamówienia. Należy jednak pamiętać, że im więcej ozdób i wzorów, tym zamówienie droższe.

Ważne by ciasto nie było zbyt ciężkie, ponieważ to nie jedyne danie, jakie będzie spożywane tego dnia przez gości. Po obfitym obiedzie, zbyt intensywnie smakujący tort lub ten, składający się z ciężkostrawnych skła dników, to nie jest dobry pomysł. Warto postawić zatem na lekkie konsystencje na przykład mus i owoce, szczególnie latem, co będzie również przyjemną ochłodą dla gości. Zimą, kiedy dostęp do świeżych owoców jest ograniczony, dobrze spisują się takie smaki jak śmietankowy, czekoladowy, kokosowy. Dodaje się również orzechy oraz egzotyczne owoce.

Ponieważ na przyjęciu będą zarówno dzieci, jak i dorośli, tort na chrzest lub komunię powinien być całkowicie uniwersalny. To oznacza, że nie powinien być zbyt infantylny, lecz nie można także przesadzać w drugą stronę. Najlepiej będzie znaleźć złoty środek. Jest nim ciasto w jednolitym kolorze z oszczędnymi ozdobami, takimi jak perełki, aniołki, kokardki. Oszczędność ozdób oznacza również zaoszczędzone pieniądze. Cukiernia Warszawa proponuje Państwu to, jak również wiele innych, równie smacznych i ciekawych rozwiązań.