Smak tortu na urodziny dziecka

tort malinowyTort na chrzciny oraz tort na komunię to słodkie danie serwowane w wielu standardowych wariantach. Jeśli jednak chodzi o tort na urodziny dziecka, sprawa komplikuje się, ponieważ jest to impreza indywidualna. Cukiernia warszawa prezentuje kilka ciekawych pomysłów na to, jak dobrać odpowiedni smak tortu do tej okazji tak, aby wszyscy uczestnicy spotkania byli zadowoleni.

Dzieci nie mają jeszcze wyrobionego gustu dlatego chętnie próbują wszystkiego co im się przygotuje. Nie oznacza to jednak, że ich opinia nie ma znaczenia. Tak jak w przypadku wszystkich innych dań, należy zadbać o ich zadowolone podniebienie oraz brzuchy. Na smak tortu z okazji urodzin warto wybrać coś co dzieci już znają. Lepiej unikać eksperymentów. Dzieci mają nieco inny smak niż dorośli i to, co smakuje większości z pełnoletnich, wcale nie musi być smaczne dla nich. W szczególności nie lubią zbyt intensywnego smaku lub zapachu, gdyż ich zmysły są wrażliwe. W efekcie mogą nie zjeść tortu, który się zmarnuje.

Sprawdzonymi smakami są oczywiście czekoladowy, jak również biszkoptowy, z dużą ilością bitej śmietany i prawdziwymi owocami. Dzieci chętnie zajadają się również galaretką oraz lubią takie smaki jak truskawka czy banan. Lepiej unikać zbyt kwaśnych owoców, takich jak porzeczka, gdyż mogą nie zasmakować wrażliwym podniebieniom. Z drugiej strony ciasto nie powinno być również zbyt słodkie. Jeśli takie jest to istnieje duża szansa na to, że dzieci nie będą w stanie skończyć jedzenia, a w dodatku u niektórych mogą pojawić się nudności.

Warto wybrać taką cukiernię, która nie stosuje sztucznych dodatków i barwników. Ciasto nie powinno być również zbyt ciężkie, tak by dzieci nie zachorowały po spożyciu. Przed zamówieniem tortu trzeba się również zorientować, czy dzieci nie cierpią na alergię. Najczęstszym alergenem jest bowiem czekolada oraz orzeszki – standardowy dodatek do niej.

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy tematycznej. Wtedy wybór tortu będzie znacznie łatwiejszy, ponieważ tematycznie także tort będzie musiał wpisać się w całość. Na przykład, jeśli dzieci przebrane są za piratów, ciasto może mieć jego wizerunek na wierzchu.